Defne Telekomünikasyon ekipman desteği sağladı Defne Telekomünikasyon ekipman desteği sağladı
Defne Telekomünikasyon, Avrupa Birliği’nin ITEA2 kümesi (Information Technology for European Advancement) çerçevesinde onaylanan, Türkiye’de ise TÜBİTAK TEYDEB tarafından desteklenen BaaS (Building as a Service) projesinin... Defne Telekomünikasyon ekipman desteği sağladı

Defne Telekomünikasyon, Avrupa Birliği’nin ITEA2 kümesi (Information Technology for European Advancement) çerçevesinde onaylanan, Türkiye’de ise TÜBİTAK TEYDEB tarafından desteklenen BaaS (Building as a Service) projesinin akıllı tahliye sisteminde kullanılan donanımlarının tümünü Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine hediye etti.

Dünyada 20 ülkede 25’ten fazla mobil operatör için telekom çözümleri sunan Defne Telekomünikasyon, bilişim sektörüne kalifiye eleman yetiştirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Daha önce Defne Akademi ile üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan Defne Telekomünikasyon son olarak Avrupa Birliği desteği ile hayata geçen 7.8 milyon Euro’luk BaaS (Building as a Service) projesinde kullandığı ekipmanların tümünü Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine hediye etti. Ekipmanlar arasında microcontroller, bluetooth, ısı sensörleri, mini board ve RFID antenli modüller de bulunuyor. Öğrenciler bu ekipmanlar ile hem akıllı ev sistemleri kurabilecek hem de robot geliştirebilecek.

Geçtiğimiz yıllarda TÜBİTAK projelerinde ve First Robotics gibi dünyanın önde gelen robotik yarışmalarında da başarılar elde eden Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Defne Telekomünikasyon’un hediye ettiği ekipmanlar ile yeni başarılara uzanacak.

Defne Telekomünikasyon Hakkında:

Kurulduğu 1996 yılından itibaren iletişim ağları için telekom çözümleri, yazılım ürünleri ve hizmetler sağlayan Defne, kendi dalında önde gelen global bir firmadır. Defne’nin sunduğu yenilikçi çözümler abone deneyimini arttırırken, mobil operatörlerin ve servis sağlayıcılarının her potansiyel çağrıyı başarıyla sonlandırarak gelire dönüştürmelerini sağlar. Farklılaşmış yenilikçi ürün portföyüyle çağrı tamamlama, mesajlaşma, mobil pazarlama, roaming, filtreleme ve OSS çözümleri sunan Defne, ürünlerini profesyonel ve yönetilen servis hizmetleriyle destekler. Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Asya-Pasifik Bölgesi’nden Afrika’ya, Avrupa’dan Güney Amerika’ya 20’den fazla ülkede 500 milyon üzerinde aboneye servis veren 25’ten fazla mobil operatör, Defne’nin çözümleri ve hizmetleri ile abone sadakatini ve yıllık gelirlerini arttırmaktalar. Yetenekli insan kaynaklarının zenginliği ve IN, IVR, mesajlaşma alanlarındaki uzmanlığı, Defne’ye mevcut müşteri altyapısı ile hızla entegre olabilecek güvenilir ve ölçeklenebilir çözümler sunma imkânı verir. Şirket merkezi İstanbul, Türkiye’de bulunan Defne’nin Dubai, BAE ve Yeni Delhi, Hindistan’da da ofisleri bulunmaktadır. Defne birden fazla yılda Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA ve Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programlarında sıralamaya girmiştir. Defne ve çözümleri hakkında detaylı bilgi için www.defne.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Defne Telekomünikasyon

Karadağ

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir